Biblioteki dezynfekowane i otwarte

Biblioteki w gminie Krasnystaw wznowiły działalność. Wypożyczać i oddawać książki można zarówno w głównej bibliotece w Siennicy Nadolnej oraz w filiach w Niemienicach i Krupem.

Wszystkie placówki spełniają niezbędne wymogi bezpieczeństwa, a obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. – Po frekwencji, którą odnotowaliśmy w pierwszych dniach, można stwierdzić, że czytelnicy stęsknili się za nami, a nowe zasady przyjęli ze zrozumieniem.

Zgodnie z wytycznymi nie mają swobodnego dostępu do naszych zbiorów, a wypożyczają i oddają książki oraz audiobooki w miejscu wyznaczonym przy wejściu, które jest odpowiednio zabezpieczone. Każdy z naszych gości musi mieć maseczkę ochronną i rękawiczki – mówi Dorota Rybczyńska, dyrektor Gminnego Centrum w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej, w ramach której działają miejscowe biblioteki. W każdej placówce obowiązuje również limit osób, które mogą przebywać w niej jednocześnie.

W Bibliotece Publicznej gminy Krasnystaw w Siennicy Nadolnej i jej filii w Niemienicach mogą to być dwie osoby, a w Krupem – jedna. Jednocześnie bibliotekarze sugerują swoim gościom, by przed wizytą w bibliotekach zamawiali wybrane pozycje mailowo pod adresem: bpgkrasnystaw@poczta.onet.pl albo telefonicznie pod numerami: BPG w Siennicy Nadolnej – 82 577 05 40, filia w Niemienicach – 82 577 11 49 oraz filia w Krupem – 82 577 22 05.

Biblioteka główna jest czynna w dni robocze między 9.00 a 15.30, filia w Niemienicach – w poniedziałki i piątki od 10.30 do 15.30, a w Krupem – w piątki od 9.00 do 15.30. We wszystkich placówkach obowiązują przerwy na dezynfekcję, które trwają od 15 do 30 minut. Oprócz wypożyczalni pozostałe formy działalności, w tym korzystanie z internetu i zbiorów bibliotecznych na miejscu, a także spotkania i imprezy pozostają zawieszone. (k)