Biegali nie tylko w Hardkorowej Kumowej

Reprezentanci Sekcji Biegowej Ruchu Izbica mają za sobą kolejne starty. W poprzedni weekend rywalizowali w Hardkorowej Kumowej, o której obszerne pisaliśmy w ostatnim wydaniu, a także w Biegu Hrabiego i Biegu Kazików.

Na 10-kilometrowej trasie w Kumowej Dolinie wystąpiło troje biegaczy z Izbicy, na 30 km aż pięcioro. Na krótszym dystansie najlepiej spisał się Andrzej Łoiński zajmując czwarte miejsce (47:54). Jagoda Szercer (1:09,17) była szósta w kategorii kobiet i 72. w open, a Jolanta Bojarczuk (1:16,11) zajęła odpowiednio 16. i 100. miejsce . Na 30 km Piotr Czemerys z czasem 2:37,28 zajął szóste miejsce. Lokaty pozostałych naszych biegaczy:  14. Krzysztof Cichosz (2:45,24), 27. Krzysztof Żurek (3:05,40), 42. Paweł Dudek (3:25,23), 47. Marcin Ścibor (3:28,07).

W niedzielę dwóch reprezentantów Sekcji Biegowej Ruchu zmierzyło się z 20 km trasą w ramach Biegów Hrabiego rozgrywanych koło Łańcuta. Obaj biegacze spisali się świetnie. Grzegorz Rycyk pokonał trasę w 1:30,45, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz czwarte w open. Marek Antończak finiszował dziesięć sekund później, zajmując w  szóste miejsce w open i podobnie jak klubowy kolega, pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

Z kolei w Radomiu Marcin Malinowski zmierzył się z trasą bardzo popularnego Biegu Kazików, nie tylko pięknie realizując sportową pasję ale łącząc ją tym razem ze wsparciem charytatywnym. 10-kilometrową trasę pokonał w 44:44, plasując się na 237. miejscu w stawce ponad 700 biegaczy! (oprac. bas)