Biegali, skakali, pompowali

W niedzielę (20 maja) na stadionie w Urszulinie odbyły się międzygminne zawody sportowo – pożarnicze. Do turnieju stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Kobiece i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gmin Urszulin, Hańsk i Wola Uhruska.

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym. Celem zmagań było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin. I tak w Urszulinie zwyciężyła drużyna z Andrzejowa przed OSP Urszulin, Wereszczyn, Nowe Załucze i Wolą Wereszczyńską. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt wygrał Hańsk przed MDP Wola Uhruska i Urszulin. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców zwyciężył Hańsk przed MDP Urszulin i Wolą Uhruską. Wśród kobiet najlepsza okazała się Drużyna Pożarnicza z Hańska przed KDP z Woli Uhruskiej i Urszulinem.

Najlepszą drużyną z gminy Hańsk została OSP Hańsk przed OSP Osowa. Najlepszą drużyną z gminy Wola Uhruska została OSP Wola Uhruska przed strażakami z Uhruska, Siedliszcza i Zbereża.

W klasyfikacji międzygminnej wśród seniorów zwyciężył zespół z Woli Uhruskiej. Drugie miejsce przypadło OSP Hańsk, natomiast trzecie strażakom z OSP Andrzejów. Dalej znalazły się OSP Wereszczyn, Osowa, Nowe Załucze, Urszulin, Uhrusk, Siedliszcze, Wola Wereszczyńska i Zbereże. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez wójtów gmin Urszulin, Hańsk i Wola Uhruska. Zmagania strażaków sędziowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. (b, fot. OSP Urszulin)