Biegną wzdłuż Wisły

27 żołnierzy Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej biegnie wzdłuż Wisły w „Sztafecie 100-lecia Niepodległości”. Cała sztafeta pokona ponad tysiąc kilometrów.


Ruszyła ona w sobotę, 11 sierpnia, a uczestnicy i została podzielona na dwie grupy. Pierwsza wystartowała u źródła, druga u ujścia Wisły, ale obie w środę, 14 sierpnia spotkają się w Warszawie. Każda zmiana sztafety musi pokonać 10-kilometrowe odcinki w tempie około 7 min/km. Bieg trwa przez całą dobę.

Lubelscy biegacze wystartują w poniedziałek 13 sierpnia po godzinie 15 w Annopolu (pow. kraśnicki). „Terytorialsi” z 2 LBOT pobiegną na północ przez Józefów nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin i Tyrzyn k. Garwolina. To tam „przekażą pałeczkę” żołnierzom z Mazowsza.

W sztafecie biegnie 27 członków lubelskiej brygady. – Wśród nich są pasjonaci biegania, z dużym doświadczeniem i osiągnięciami. Jednym z nich jest Mirosław Chmielarz z Białej Podlaskiej, nauczyciel wychowania fizycznego, uczestnik maratonów w Nowym Jorku i Bostonie – zdradza kapitan Damian Stanula, oficer prasowy jednostki. GR