Bieluch znowu błyszczy

Nasi z sukcesami! Dwa złote medale otrzymała chełmska Spółdzielnia Mleczarska Bieluch podczas Euroforum Polskiego Mleczarstwa.

Nagrody za masło i jogurt

Jak co roku, Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie wzięła udział w konkursie wystawiając swoje wyroby do oceny podczas Euroforum Polskiego Mleczarstwa, które w tym roku połączono z Krajową Oceną Masła i Mlecznych Produktów Wysokotłuszczowych i Zebraniem Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy.

To wydarzenia, które odbywają się pod patronatem wybitnych naukowców i osób zasłużonych dla polskiego mleczarstwa. W tej edycji patronem został profesor Jan Kisza – wieloletni naukowiec z ogromnym dorobkiem naukowym oraz dydaktycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Złote medale nagrodzonych produktów ozdobione były jego podobizną.

Produkty oceniała komisję pod przewodnictwem profesora Bogusława
Staniewskiego. Oceniano je pod względem sensorycznym, prawidłowości oznakowania, estetyki i funkcjonalności oraz dodatkowych informacji na opakowaniach. Spółdzielnia Bieluch z Chełma otrzymała dwa medale za zajęcie pierwszych miejsc za produkty: Masło Ekstra Tadycyjne Bieluch 82 tł. oraz Jogurt Typu Greckiego Bieluch 9% tł. 180 g.
Nagrodę dla Bielucha odebrał prezes Janusz Mojak.

– Medale są znakomitym potwierdzeniem najwyższej jakości naszych wyrobów. Masło i jogurty naturalne produkowane są w naszej spółdzielni od wielu lat w tzw. technologii „czysta etykieta”, czyli bez dodatków, polepszaczy, aromatów. Znajdują uznanie nie tylko wśród najwyższej rangi ekspertów – naukowców, ale przede wszystkim stałych, wiernych konsumentów. Daje nam to ogromną satysfakcję, ale jednocześnie dopinguje do jeszcze bardziej wytężonej pracy w podnoszeniu jakości i bezpieczeństwa naszych produktów – podkreśla prezes. (opr. mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here