Bilecik za blik

Za pomocą nowej aplikacji możemy kupować bilety komunikacji miejskiej. Jest ona dostępna na smartfony z systemem Android oraz iPhone’y.


Chodzi o darmową aplikację „ zbiletem.pl”, która na rynku funkcjonuje od trzech lat i działa w kilkunastu polskich miastach. Od niedawna mogą z niej korzystać mieszkańcy Lublina. W jaki sposób? – Wystarczy pobrać aplikację i zarejestrować się swoim numerem telefonu. Za bilet można zapłacić każdą kartą płatniczą Visa lub Mastercard. Można też skorzystać z opcji płatności szybkim przelewem lub Blikiem. Bezpieczeństwo zakupów zapewnia PayU, lider płatności internetowych w Polsce – tłumaczy Anna Zalewska, podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Bilet nabyty za pośrednictwem aplikacji jest „skasowany” od momentu zakupu. – Jego kontrola wygląda podobnie jak w przypadku biletów papierowych z tą różnicą, że bilet okazujemy na ekranie smartfona. Trzeba go kupić najpóźniej z chwilą wejścia do pojazdu. W Lublinie dostępne są zarówno bilety jednoprzejazdowe, jak i czasowe – dodaje A. Zalewska. Aplikację „zbiletem.pl” można pobrać w „sklepach” Google Play oraz AppStore. GR