Bili i grozili spaleniem

Trzech mężczyzn wtargnęło do mieszkania 56-latka z Włodawy. Bijąc go po twarzy i kopiąc po plecach żądali wydania gotówki. Gdy napadnięty nie chciał spełnić ich oczekiwań, agresorzy grozili, że spalą mu mieszkanie. Wszyscy zostali już zatrzymani przez policję.

W ubiegły czwartek (3 maja) dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na 56-letnim mieszkańcu Włodawy. – Policjanci ustalili, że do jego mieszkania przyszło trzech mężczyzn, którzy grozili mu pobiciem oraz podpaleniem domu – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Napastnicy bili go po twarzy i kopali w plecy, żądając pieniędzy. Chcieli od niego tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn z Włodawy i gminy Włodawa w wieku od 24 do 40 lat. Wszyscy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Po przeprowadzeniu czynności zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej we Włodawie, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Sąd wobec dwóch 40-latków z Włodawy zastosował tymczasowy areszt. (bm)