Biorą się za remizy i świetlice

Gmina Łopiennik Górny podpisała umowę na dofinansowanie termomodernizacji świetlic wiejskich i remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Majdanie Krzywskim, Dobryniowie, Łopienniku Dolnym Kolonia, Krzywem i Łopienniku Górnym.

– Głównym celem projektu jest poprawa efektywności zarządzania i wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Łopiennik Górny poprzez termomodernizację oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii – informuje Karol Stęplowski, wicewójt Łopiennika Górnego.

Projektem objętych zostanie pięć obiektów świadczących usługi społeczne: budynek remizy OSP i zarazem świetlicy wiejskiej w Majdanie Krzywskim, budynek Remizy OSP (świetlicy) w Dobryniowie Kolonia, budynek świetlicy wiejskiej w Łopienniku Dolnym Kolonia, budynek remizy (świetlicy) w Krzywem oraz świetlica w Łopienniku Górnym.

– Każdy z obiektów zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, zamontowane zostaną trzy kotły na pellet oraz dwie pompy powietrze-woda – wylicza wicewójt. Wybór rodzaju i mocy urządzeń OZE dokonany został w audytach energetycznych sporządzonych dla każdego budynku odrębnie.

W ramach kosztów niekwalifikowalnych cztery obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Termomodernizacje budynków pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy na opłatach za energię i przyniosą pozytywne efekty dla środowiska. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here