Bitwa imprez

W kontrze do Nadbużańskiego Święta Pszczoły, które odbyło się 5 czerwca w Okszowie, a którego powiat chełmski po raz pierwszy od lat nie był współorganizatorem ani patronem, w Wierzbicy bawiono się na pikniku rodzinnym. Frekwencję wspomagali działacze PSL ze Żmudzi. A rangi imprezie dodał minister Sebastian Kaleta, który przekazał czek na gminne inwestycje.

5 czerwca w powiecie chełmskim odbyły się dwie duże imprezy. Do Okszowa po dwuletniej przerwie wróciło Nadbużańskie Święto Pszczoły. To impreza z długoletnią tradycją o charakterze ponadregionalnym. Z racji podmiejskiej lokalizacji przyciąga zawsze rzesze ludzi. Pisaliśmy o tym, że po raz pierwszy od lat patronem i współorganizatorem Święta Pszczoły nie jest już powiat chełmski.

Stało się tak po tym, jak starosta chełmski chciał wpływać na lokalizację imprezy i organizować ją co roku w innej gminie. Pszczelarzom ta propozycja się nie spodobała. Wspólnie z gminą Chełm, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego i pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego i szyldem kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół” zorganizowali „najsłodszy festyn w regionie”.

W kontrze do tej imprezy powiat wspólnie z gminą Wierzbica, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, szkołą podstawową i strażakami ochotnikami z gminy Wierzbica zorganizował piknik z okazji dnia rodziny i pieczy zastępczej oraz Niedzieli Wielkich Polaków. W imprezie uczestniczyło wielu mieszkańców a frekwencję podbili działacze PSL z sąsiednich gmin a nawet Żmudź czy Rudy-Huty. Rangi imprezie dodał pochodzący z Wierzbicy wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który wręczył wójt Zdzisławie Deniszczuk czek na 9,5 mln zł na gminne inwestycje. Te, które rozdysponowano kilkanaście dni wcześniej w ramach Polskiego Ładu. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here