Biurowiec w centrum

Chełmscy radni wyrazili zgodę na utworzenie przez miasto i Operatora ARP nowej spółki, która na placu dworcowym przy zbiegu ulicy Lwowskiej i al. Armii Krajowej wybuduje biurowiec. Jej kapitał zakładowy to 2 mln zł, z czego miasto wniesie do spółki 100 000 zł i aportem nieruchomość. Partner zachowa w niej co najmniej 80 procent udziałów.

W ubiegłym roku miasto kupiło od spółki PKS plac dworcowy przy Lwowskiej. Długo nie było wiadomo, jakie plany ma prezydent wobec atrakcyjnie położonej nieruchomości. Nie tak dawno urzędnicy poinformowali, że powstanie na niej biurowiec, a głównym inwestorem będzie Operator ARP.

W miniony czwartek na sesji chełmscy radni jednogłośnie zgodzili się na utworzenie przez miasto i Operatora ARP nowej spółki, która ma stanowić odpowiedź na potrzebę aktywizacji Chełma, zapewniając odpowiednie warunki rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych przez poszerzenie dostępnej w mieście powierzchni biurowej. Wpisuje się to w realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu program Fabryka.

Nowo tworzona spółka będzie miała za zadanie wybudować wraz z Operatorem ARP nowoczesny biurowiec. Budynek ma mieć powierzchnię około 7 000 m kw.

Utworzenie spółki podzielono na dwa etapy. W pierwszym zostanie zawiązana spółka o początkowym kapitale 2 mln zł, gdzie miasto wniesie wkład pieniężny w wysokości 100 tys. zł, a Operator ARP – 1,9 mln zł. Na tym etapie mają zostać wykonane prace koncepcyjne i architektoniczne, określające funkcjonalność budynku, jego zagospodarowanie wewnątrz i wokół. W drugim etapie ma być zrealizowana cała inwestycja.

W tym celu miasto wniesie do spółki aportem nieruchomość przy zbiegu Lwowskiej i al. Armii Krajowej. Z kolei Operator ARP podwyższy kapitał wkładem pieniężnym, by pokryć nowe udziały, zachowując je na poziomie co najmniej 80 proc. Biurowiec miałby powstać do końca przyszłego roku. Podobne obiekty w ramach programu Fabryka Operator ARP zrealizował m.in. w Elblągu, Stalowej Woli, Włocławku, a przymierza się też do Zamościa. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here