Biznes kwitł

Z posesji 67-latki policjanci wynieśli ponad 23 tys. paczek papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku sięga blisko 400 tysięcy złotych.

Najwyraźniej kara za przemyt i handel bezakcyzowymi papierosami nie odstrasza. Chęć łatwego – i to niemałego – zarobku jest silniejsza. W środę (24 sierpnia) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, wspierani przez kryminalnych z chełmskiej komendy, przeszukali teren jednej z posesji na terenie miasta. Z jednego z garaży wynieśli kartonowe pudełka owinięte czarną folią. Przypuszczenia się potwierdziły, w środku były ukraińskie fajki. Łącznie w ciągu jednej akcji na posesji 67-letniej chełmianki policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 23,5 tysiąca paczek.
– Funkcjonariusze zabezpieczyli również znajdującą się tam maszynę służącą do pakowania papierosów oraz samochód dostawczy z przerobioną skrzynią ładunkową, która mogła służyć jako schowek do przewożenia papierosów – informuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 400 tysięcy złotych. W miniony piątek kobieta usłyszała zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoką grzywną. (pc)