Biznes Lubelskie w Krasnymstawie

W Krasnymstawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach drugiego cyklu „Biznes Lubelskie 2018”. Podczas wtorkowej konferencji blisko 80 lokalnych mikroprzedsiębiorców mogło dowiedzieć się o możliwości wsparcia działalności ich firm przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, poznać receptę na sukces w biznesie na przykładzie firmy Bon Appetit, a także otrzymać od Andrzeja Baryły, znanego i cenionego prezentera i dziennikarza telewizyjnego, kilka cennych rad, jak najlepiej zaprezentować swoją firmę i siebie podczas wystąpień, rozmów biznesowych i kontaktów z mediami.


Podczas wtorkowego spotkania przedstawicieli firm przywitali: wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który podkreślił, że rozwój przedsiębiorczości i wspieranie biznesu to dla Urzędu Marszałkowskiego racja stanu, oraz starosta krasnostawski Janusz Szpak, który nie ukrywał, że lokalni przedsiębiorcy mają okazję do spotkania się i porozmawiania o swoich biznesach.

W pierwszej części konferencji o możliwościach pozyskania środków na działalność, a także innych atrakcyjnych sposobach wsparcia działalności m.in. w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, uczestników spotkania poinformowała Danuta Sulowska z zespołu Biznes Lubelskie, działającego w Departamencie Gospodarki i Współpracy Zagranicznej UMWL.

O tym, jak tworzyć biznes i jak osiągnąć sukces, uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się słuchając Roberta Suszko z Bon Appetit. Właściciel lubelskiej firmy w 19. krótkich lekcjach zdradził receptę na sukces.

W ostatniej prelekcji wtorkowego spotkania Andrzej Baryła, znany i ceniony prezenter i dziennikarz TVP Lublin, podpowiedział uczestnikom, jak przygotować się do publicznych wystąpień i co należy zrobić, by dobrze wypaść przed kamerą. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja uczestników z prelegentami.

– Dla naszych przedsiębiorców to było świetne spotkanie pod wieloma względami. Przede wszystkim otrzymali mnóstwo przydatnych, merytorycznych informacji. To spotkanie było także potężnym zastrzykiem motywacyjnym. Oby więcej było takich inicjatyw – mówi Dorota Sawa, prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus, która uczestniczyła we wtorkowym spotkaniu i na co dzień działa na rzecz aktywizacji i integracji krasnostawskiego środowiska samorządowego i biznesowego. (bs, fot. kg)