Biznesmeni w browarze

Browar Jagiełło w Pokrówce był gospodarzem spotkania chełmskich przedsiębiorców zrzeszonych w regionalnym przedstawicielstwie Lubelskiego Klubu Biznesu.

W spotkaniu uczestniczyło około dwudziestu osób, w tym m.in. Agnieszka Gąsior-Mazur – prezes stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu, Jacek Korzeniewski – wiceprezes chełmskiego oddziału Klubu, Waldemar Skibiński – członek honorowy Klubu, a także założyciele Browaru Jagiełło – Lucjan i Grażyna Jagiełłowie.

– Pan Lucjan przedstawił nam historię Browaru, zapoznał z technologią produkcji piwa i oprowadził po zakładzie – opowiada Waldemar Skibiński. – Większość z zebranych nie miała wcześniej okazji zajrzeć do środka Browaru.

Chełmscy przedsiębiorcy mieli możliwość poznania procesu technologicznego, elektronicznie sterowanego przez jednego pracownika.

– Ponadto Jacek Korzeniewski, właściciel Rodzinnego Klubu Wypoczynkowego Niebieskie Migdały w Okunince nad Jeziorem Białym, opowiedział nam o tym, jak pomaga uchodźcom z Ukrainy. Okazało się bowiem, że wielu jego kontrahentów mieszka właśnie w Ukrainie. Pan Jacek traktuje ich jak rodzinę, dlatego przyjął do Niebieskich Migdałów ok. 120 uchodźców, w tym ok. 60 dzieci – relacjonuje Skibiński. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here