Biznesmeni z Jagiełły

Innowacyjny pomysł biznesowy uczniów I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie znalazł się w topowej dwudziestce międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay.

Praca na własny rachunek to marzenie wielu młodych ludzi. Jednak, aby osiągnąć sukces w biznesie, potrzebny jest dobry pomysł, harówka oraz wiedza z zakresu przedsiębiorczości i podstaw ekonomii. – Od września bieżącego roku szkolnego nasi licealiści uczą się tego nie tylko na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, ale także na zajęciach prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej – mówi Marcin Wilkołazki z I LO w Krasnymstawie. Zajęcia prowadzi Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

Nowatorskie metody pracy nauczycielki oraz zaangażowanie uczniów przyniosło już pierwsze sukcesy. W ostatnich dniach projekt społeczny przygotowany przez zespół złożony z uczniów klasy I ag: Mikołaja Buka, Mateusza Kowalskiego i Michała Łukaszuka, uplasował się w dwudziestce najlepszych pomysłów międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay.

– Młodzi biznesmeni założyli spółkę „Eco Gadżet”, która opracowała pomysł na nowoczesne urządzenie gospodarstwa domowego przetwarzające zużyty plastik. Przedsiębiorców z „Jagiełły” czeka teraz kolejny etap rywalizacji, podczas którego zespół będzie musiał stworzyć Social Business Idea Canvas dla swojego pomysłu. SIR to prestiżowy konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na wybraną potrzebę społeczną – dodaje M. Wilkołazki. (k)