BKS świętował srebrny jubileusz

BKS Lublin świętował w sobotę 25-lecie powstania. Uroczystości, w których uczestniczyli byli piłkarze, trenerzy i działacze, a także najmłodsi futboliści lubelskiego klubu, odbywały się na boisku przy ulicy Balladyny.
– Świętujemy 25-lecie, choć historia naszego klubu jest nieco dłuższa. Tak naprawdę sięga Spójni Lublin. Tam, gdzie dzisiaj jest budynek ZUS, przed laty było boisko piłkarskie. Wcześniej byliśmy w strukturach KS Budowlani, ale oficjalna data rejestracji Budowlanego Klubu Sportowego Lublin to 28 maja 1991 roku – przypomina historię BKS Robert Gromysz, obecny prezes klubu.
Wśród wychowanków lubelskiego BKS są znani piłkarze, m.in. Jarosław Góra, Piotr Jaroszyński czy Paweł Bugała. Dzisiaj w klubie seniorów, których największym sukcesem była awans do IV ligi, już nie ma, są za to tylko grupy młodzieżowe. Blisko 400 dzieci i młodzieży trenuje w 19 drużynach pod okiem 18 szkoleniowców – Przed ośmioma laty postanowiliśmy skoncentrować się jedynie na szkoleniu piłkarskiej młodzieży. Dziś nasi zawodnicy z powodzeniem grają w reprezentacjach wojewódzkich czy ligach wojewódzkich – dodaje Gromysz.