Blisko tragedii

89-letnia mieszkanka gminy Kraśniczyn trafiła do szpitala, gdy Citroen, którym jechała, podczas wyprzedzania wbił się w Skodę i uderzył w słup.

Do zdarzenia doszło w Brzezinach na drodze wojewódzkiej nr 846, w Wielkanoc ok. godz. 8. – 58-latek z gminy Kraśniczyn, jadący Citroenem, podczas manewru wyprzedzania zderzył się ze Skodą, której kierowca chciał skręcić w lewo – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. W efekcie Citroen uderzył w przydrożny słup i zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji.

Do szpitala trafiła pasażerka francuskiego auta, 89-letnia kobieta. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się zbyt poważne. I 58-latek, i jadący Skodą 48-latek z gminy Kraśniczyn byli trzeźwi. Kierowca Citroena został ukarany mandatem. – W akcji ratowniczej brało udział kilkunastu strażaków, nie tylko z Krasnegostawu, ale i z OSP w Kraśniczynie oraz OSP w Brzezinach – mówi Kamil Bereza, rzecznik KP PSP w Krasnymstawie.

– Uczestnicy zdarzenia sami wydostali się z rozbitych pojazdów. Udzieliliśmy pierwszej pomocy pasażerce Citroena, którą później zajęli się ratownicy medyczni. Zabezpieczyliśmy też słup energetyczny, który uległ uszkodzeniu. Na miejscu pojawiło się też Pogotowie Energetyczne – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here