Bliżej siebie – dalej od nałogów

Siedemnasta edycja powiatowego konkursu profilaktycznego przebiegała pod hasłem „Bliżej siebie – dalej od nałogów”. Jego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu listu do przyjaciela, w którym autor skłania go do zerwania z uzależnieniem lub nakłania do unikania używek, ukazując przy tym piękno życia, które należy chronić. Prace oceniało jury w składzie: Alicja Grabiec – pełnomocnik burmistrza Krasnegostawu do spraw profilaktyki, Anna Popis – przedstawiciel SP ZOZ w Krasnymstawie oraz Małgorzata Jędruszczak – wicedyrektor ZSP nr 1 w Krasnymstawie. W konkursie zwyciężył Arkadiusz Siedlecki z ZSCKR w Siennicy Różanej. Drugie miejsce zajął Piotr Olech z ZSP nr 2 w Krasnymstawie, trzecie – Angelika Bednaruk z ZSCKR w Siennicy Różanej, a czwarte Edyta Szewczak z ZSP nr 1 w Krasnymstawie. Wyróżnienia otrzymali: Sabina Jaremek i Adrianna Jawor z ZSP w Żółkiewce, Paulina Duda z ZSP nr 2 w Krasnymstawie oraz Klaudia Mazurek i Magdalena Demczuk z ZSP nr 1 w Krasnymstawie.
Organizatorzy dziękują sponsorom nagród: Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy, Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie, Urzędom Gmin w Gorzkowie, Łopienniku Górnym i Żółkiewce, Urzędowi Miasta Krasnystaw i Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie. (k)