Błoto na drodze. Policja po czasie

(2 grudnia) Około południa na stanowisko kierowania straży pożarnej dotarło zgłoszenie o zanieczyszczonej błotem drodze w Turowcu (gmina Wojsławice), gdzie trwa akurat budowa biogazowni.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali miejscowi strażacy-ochotnicy. Okazało się, że przejazd drogą jest praktycznie niemożliwy przez zalegające na jezdni ogromne pokłady błota. Zastęp OSP miał zabezpieczyć teren do czasu przyjazdu policji. Czekali niecałe dwie godziny, ale w tym czasie żaden patrol nie pojawił się, bo wszystkie były zadysponowane gdzieindziej.

Strażacy-ochotnicy za pomocą łopat usunęli błoto z jezdni na pobocze, zmyli pozostałości i odjechali. Dopiero później na miejscu zjawili się mundurowi, ale pracowników na budowie biogazowni już nie było. Następnego dnia policjanci przyjechali więc jeszcze raz, by rozmówić się z odpowiedzialnymi za te zanieczyszczenia (podobno nie była to pierwsza taka sytuacja). Zobowiązali kierownictwo do regularnego usuwania błota z drogi i zapowiadają, że będą nadzorować poczynania pracowników firmy. (pc, fot. OSP KSRG Wojsławice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here