Bo zabawa to poważna sprawa

Rozpoczęła się kolejna edycji akcji społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci. W ramach kampanii organizowanej przez IKEA do 28 grudnia zbierane będą maskotki które następnie trafią do najmłodszych podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.


Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki. Na dary przygotowany został specjalny pojemnik w kształcie domku, który znajduje się w pobliżu Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie i przekażą im zebrane zabawki.

– Cieszę się, że już kolejny raz możemy realizować kampanię „Zabawa to poważna sprawa”. To akcja, która daje bardzo dużo radości naszym pracownikom i klientom, ale przed wszystkim sprawia, że na twarzach dzieci, dla których prowadzona jest zbiórka, pojawia się uśmiech. To najcenniejsze podziękowanie i motywacja do tego, aby angażować się w działania tego typu – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Maskotki, które zostały zebrane w ramach kampanii w poprzednich latach, trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, a także Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Podczas trwania akcji w sklepie pojawi się dodatkowa atrakcja dla najmłodszych – specjalnie przygotowany „Szlak Pandy”, którym mali odkrywcy mogą podążać, będąc na zakupach z rodzicami. Zabawa polega na tym, aby odnaleźć pluszowe pandy, które ukryły się na sklepowych ekspozycjach. Mali poszukiwacze mają do dyspozycji mapy, na których zaznaczone zostały wskazówki. Dodatkowo w całym sklepie pojawią się pluszowe zwierzęta, które pojawią się w nietypowych miejscach. Wszystko po to, aby zasygnalizować trwającą akcję.

Równolegle w sklepie prowadzona będzie sprzedaż kolekcji pluszowych maskotek SAGOSKATT 2019, która powstała we współpracy z dziećmi z całego świata, także z Polski. Dochód ze sprzedaży zabawek zostanie przeznaczony na dofinansowanie dla lokalnych organizacji pozarządowych, wyłonionych w ramach konkursu grantowego IKEA, który rusza już niebawem.

Na podstawie rysunków dzieci IKEA wprowadziła do sklepów nowe zabawki – przyjaznego robota, uśmiechniętego zielonego stwora, żyrafę z kolorowym ogonem, niebieskiego potwora, tęczę w… skarpetkach i mysz niosącą niespodzianki.

„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa akcja społeczna IKEA, która ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. IKEA wie, iż kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasu jest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Z tego powodu marka od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, która uczy budować relacje, a także odkrywać świat oraz swoje możliwości. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here