Boeingiem do Kijowa, Bombardierem do Warszawy

Piątkową inaugurację rejsów Bravo Airways poprzedziła konferencja prasowa

W ubiegły piątek, 15 czerwca, zainaugurowane zostały loty ukraińskiej linii Bravo Airways ze Świdnika do Kijowa, Chersonia i Charkowa, a od września wystartuje kolejne połączenie – samolotami LOT-u będziemy mogli pięć razy w tygodniu polecieć do Warszawy.


O uruchomieniu nowych połączeń z Kijowem, Chersoniem i Charkowem na Ukrainie Port Lotniczy Lublin poinformował już kilka tygodni temu. Pierwszy rejs, który odbył się w piątek, 15 czerwca, poprzedziła konferencja prasowa z udziałem: Vasyla Bodnara, wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy, Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin, Igora Logvynenko, dyrektora Generalnego Bravo Airways – linii, która będzie obsługiwać połączenia oraz Krzysztofa Wójtowicza, Prezesa Portu Lotniczego Lublin.

Połączenia będą obsługiwane samolotami Boeing 737-500 z 112 lub 129 miejscami na pokładzie. Do Kijowa i Chersonia możemy latać 3 razy w tygodniu, a do Charkowa 2 razy w tygodniu.

Już od 3 września Linie Lotnicze LOT połączą Lublin z Lotniskiem Chopina w Warszawie.

– To bardzo dobra informacja dla pasażerów, zarówno dla mieszkańców regionu, jak i osób przyjeżdżających tu służbowo lub turystycznie. Połączenie do Warszawy ma przede wszystkim charakter tranzytowy. Dzięki niemu podróż do Krakowa, Gdańska czy Wrocławia zajmie mniej niż 3 godziny, do Poznania, Katowic czy Szczecina – niewiele więcej. Dzięki nowemu połączeniu znika problem dostępności komunikacyjnej naszego regionu z innymi dużymi ośrodkami miejskimi w Polsce – powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Sprzedaż biletów na loty Świdnik-Warszawa już ruszyła. Ceny za podróż LOT-em w obie strony zaczynają się już od ok. 170 zł. Loty mają być całoroczne i będę obsługiwane 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot z Warszawy wystartuje o godz. 13.40, a o 14.25 będzie w Świdniku. Stąd odleci o 15.10 i wróci do Warszawy na godz. 16. Na trasie będzie kursować Bombardier Q400, który na pokład zabiera 78 pasażerów. (opr. w)