Bohaterka O’Neill

W najciekawszym spotkaniu 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała w sobotę w hali MOSiR po dogrywce PolskąStrefęInwestycji Eneę Gorzów Wielkopolski 79:78. O zwycięstwie naszych akademiczek zadecydował rzut w ostatniej sekundzie Amerykanki Jennifer O’Neill, najlepszej zawodniczki w lubelskim zespole!

Pszczółki po raz drugi w obecnym sezonie okazały się lepsze od drużyny, z którą dotychczas wygrywał jedynie niepokonany lider, drużyna VBW Arka Gdynia. W odróżnieniu od pierwszego spotkania, które 4 listopada ubiegłego roku podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wygrały na wyjeździe z gorzowiankami zdecydowanie (81:59), tym razem aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była aż dogrywka.

Niemal przez cały czas jej trwania wygrywały lublinianki. Na pięć sekund przed końcem dogrywki po trafieniu bułgarskiej skrzydłowej Borislawy Hristovej zespół z Gorzowa objął prowadzenie 78:77. Trener Szewczyk poprosił o przerwę na żądanie. W niej nakreślił podopiecznym, jak mają rozegrać ostatnią akcję. Udało się! Równo z syreną trafiła O’Neill, dając tym samym gospodyniom zwycięstwo 79:78.

– Bardzo się cieszymy, bo ten mecz mogły wygrać obie drużyny. Trochę dopisało nam szczęście – mówił po spotkaniu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki. – Na pewno zdecydowała zbiórka ofensywna, którą wygraliśmy, a co było trudne do przewidzenia przed spotkaniem. Czeka nas ciężka runda dlatego szczególnie zwycięstwo z takim zespołem, jak Gorzów, jest na wagę złota. W końcówce ten mecz wymknął nam się spod kontroli. Ale ostatnią akcję rozegraliśmy, tak jak zaplanowaliśmy. To dało zwycięstwo – dodał szkoleniowiec lubelskiej drużyny. MAG

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 79:78
(21:15, 18:18, 14:17, 15:18, d: 11:10)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: O’Neill 22 (4×3), Bertsch 20 (2×3), Fassina 19 (11 zb., 1×3), Milazzo 8, Pavel 3 (11 zb.) – Sklepowicz 5 (1×3), Poboży 2, Niedźwiedzka, Kośla.

PolskaStrefaInwestycji Enea: Walker-Kimbrough 29 (2×3), Hristova 19 (1×3), Gustafson 10 (8 zb.), Kaczmarczyk 2, Owczarzak – Green 11 (8z b.), Szott-Hejmej 7 (1×3), Dźwigalska.

Pozostałe mecze 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

GTK Gdynia – Ślęza Wrocław 59:109 (16:21, 16:26, 16:31, 11:31) * CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 78:85 (22:28, 12:14, 24:20, 20:23) * Energa Toruń – KS Basket 25 Bydgoszcz 63:85 (16:30, 22:18, 11:16, 14:21) * Enea AZS Poznań – DGT AZS Politechnika Gdańska 68:55 (22:12, 18:16, 10:10, 18:17).

11. GTK Gdynia 14 14 835-1243

W następnej kolejce – 16 stycznia: DGT AZS Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS (13:00).