Boruń na drogę poczeka

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie nie planuje na razie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 843 w Boruniu na trasie Siennica Różana – Kraśniczyn. – Ale potrzeba poprawy jej stanu jest nam zagadnieniem znanym – zapewnia Andrzej Sieńko, p.o. dyrektora ZDW Lublin.

Dwa tygodnie temu na prośbę kierowców opisaliśmy, w jak fatalnym stanie jest fragment DW nr 843 w Boruniu, łączący gminy Siennica Różana i Kraśniczyn. Po naszym tekście na maila otrzymaliśmy kolejne zdjęcia rozpadającej się drogi i opisy niebezpiecznych sytuacji. – Tylko czekać aż dojdzie tu do tragedii – przekonuje mieszkaniec Siennicy Różanej. – Najgorszy odcinek jest na wzniesieniu, jadąc od dołu nie widać co się dzieje na górze, a tymczasem kierowcy często mijając dziury zmieniają pasy ruchu – dodaje.

Na naszego maila z prośbą o komentarz do sprawy, wysłanego do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, odpowiedź otrzymaliśmy dopiero 15 kwietnia. Andrzej Sieńko, pełniący obowiązki dyrektora ZDW w Lublinie, poinformował nas, że odcinek DW nr 843 w Boruniu nie znalazł się w planie przebudowy na ten rok.

– Realizacja przedmiotowego zadania inwestycyjnego rozważana będzie przy konstruowaniu planu robót na lata przyszłe – informuje Sieńko. Dyrektor zapewnia jednocześnie, że w 2019 r. „wykonane zostaną kompleksowe remonty cząstkowe mające na celu wyremontowanie uszkodzeń mogących stanowić zagrożenie dla ruchu drogowego, gwarantując wymagany poziom bezpieczeństwa”.

– Nadmienić należy także, że w roku 2018 wykonano przebudowę DW nr 843 na odcinku od km 18+590 km do km 19+280 (poszerzenie i wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowa chodnika, umocnienie poboczy kruszywem) co świadczy, że potrzeba poprawy stanu technicznego drogi wojewódzkiej na terenie gminy Siennica Różana jest nam zagadnieniem znanym – czytamy w piśmie podpisanym przez Sieńkę. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here