Brakuje bankomatu

Mieszkańcy Rejowca narzekają na brak dostępu do gotówki. Jedyny bankomat w miasteczku często jest zablokowany.

Brak pieniędzy to problem, ale brak dostępu do posiadanej gotówki jeszcze większy. Skarżą się na to od dłuższego czasu mieszkańcy Rejowca. W miasteczku od lat funkcjonuje filia Banku Spółdzielczego z Cycowa. Przy nowej siedzibie przy ulicy Mikołaja Reja placówka ma swój bankomat. Ale mieszkańcy twierdzą, że korzystanie z niego jest utrudnione. – Bankomat jest często zablokowany – mówią. – A dzieje się tak przeważnie w weekendy, kiedy gotówka jest najbardziej potrzebna. Czy nie można wpłynąć na bank, żeby ustawił dodatkowe urządzenie?

Z taka prośbą zwrócili się do radnych. – Na jednej z ostatnich sesji była taka sugestia – przyznaje Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Rozmawiałem w tej sprawie z prezesem banku z Cycowa. Gotowi jesteśmy nawet pomóc z znalezieniu miejsca na nowy bankomat.

Ale to nie takie proste. – Ustawienie dodatkowego urządzenia wiąże się z ogromnymi kosztami nie tylko zakupu urządzenia, ale jego obsługi, konserwacji itp., dlatego nie wchodzi w rachubę – dowiedzieliśmy się w banku. Zdaniem banku kłopoty z wypłatą pieniędzy w Rejowcu wiążą się nie tyle z awariami urządzenia, co nieumiejętnym korzystaniem z niego.

– Zdarza się, że klienci nie czytają dokładnie informacji na ekranie monitora, błędnie wprowadzają kod PIN karty, co blokuje wypłatę, nie czekają na autoryzację, która trochę trwa – tłumaczą pracownicy banku. – Aczkolwiek bankomat ma już swoje lata, dlatego zamówiliśmy nowy. Będzie zainstalowany jeszcze w tym roku. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here