Brakuje oświetlenia przy pętli

O zamontowanie dodatkowego oświetlenia na końcowym przystanku linii autobusowej nr 3 w Głusku apeluje Piotr Choduń z klubu radnych Krzysztofa Żuka. Skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta.


– Obecnie zamontowana oprawa pozwala na oświetlenie części wjazdowej „mini pętli”, natomiast druga strona, po której odbywa się główny ruch pieszy pasażerów oraz wyjazd jest niedoświetlona – zauważył radny Piotr Choduń i prosi o „zamontowanie dodatkowej oprawy oświetleniowej na słupie na końcowym przystanku linii autobusowej nr 3”. – Zamontowanie dodatkowej lampy pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jak również innych uczestników ruchu drogowego – dodał Choduń. Prezydent jeszcze nie odniósł się do jego prośby.

„Trójka” to jedna z dłuższych linii lubelskiej komunikacji miejskiej. Łączy zachodnią z południowo-wschodnią częścią miasta. Linia numer 3 jeździ: ul. Nałęczowską, ul. Morwową, al. Kraśnickią, al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, ul. Gabriela Narutowicza, ul. Zamojską, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Władysława Kunickiego, ul. Pawią, ul. Długą, ul. Wyzwolenia i ul. Głuską. GR