Brawa dla danowców

Udanie w rozgrywanych w Krynicy-Zdroju mistrzostwach Polski kadetów starszych w kickboxingu w formułach light-contact i pointfighting startowali reprezentanci LKSW Dan Świdnik. Spośród czterech świdniczan występujących w zawodach aż trzech zdobyło medale!


Najlepiej z podopiecznych trenera Piotra Bernata spisał się Jakub Trześniak, który wygrał rywalizację w kat. do 57 kg.

– W Krynicy-Zdroju Kuba w profesorskim stylu odesłał dwóch pierwszych rywali, wygrywając przed czasem 10:0 i 11:1. W walce finałowej spotkał się ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem, Bartoszem Koziołem z częstochowskiego Orientu. Pojedynek był znacznie bardziej wyrównany, ale zakończył się wygraną świdniczanina 9:7. Warto dodać, że niewielki wzrostem Kuba znacznie ustępował warunkami fizycznymi rywalom, ale nadrabiał to taktyką i doświadczeniem – do startu przygotowywał się m. in. na międzynarodowym obozie Fight Camp w Czechach – relacjonuje trener Piotr Bernat.

W kategorii do 63 kg z sześciu zgłoszonych zawodników po wadze pozostało trzech, w tym dwóch naszych reprezentantów – Paweł Wilczopolski i Michał Markowski oraz utytułowany Filip Suder z SW Prime Wieliczka. Faworyt kategorii i tym razem okazał się niepokonany, ale w ocenie trenerów nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze realizując postawione przed nimi zadania taktyczne. Ostatecznie Paweł zdobył brąz, a Michał – srebro.

W szranki obu formuł walki stanęło odpowiednio 120 i 64 zawodników z 43 klubów. Były to pierwsze zawody rozgrywane po przerwie spowodowanej pandemią. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here