Brawa dla gospodarzy

Złoto w najlżejszej kategorii -28 kg zdobyła Kinga Matysiak

Reprezentanci 18 klubów z całego kraju rywalizowali w sobotę w Świdniku w Otwartym Pucharze Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”. W turnieju, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowanym przez miejscowy LKSW Dan przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, udanie występowali gospodarze. Danowcy wielokrotnie stawali na podium.


W turnieju można było startować w dwóch kategoriach wiekowych, więc zawodnicy rywalizowali często nie tylko z medalistami mistrzostw Polski swojej kategorii, ale i sąsiedniej. Obok rywalizacji indywidualnej rozegrano turniej drużynowy w zespołach 4-osobowych (3 chłopców i dziewczyna), przy czym po raz pierwszy zezwolono na tworzenie drużyn międzyklubowych.

Tutaj najlepiej zaprezentowała się ekipa świdnickich juniorów zdobywając srebrne medale w składzie Albert Podstawka, Daniel Cur (zastąpiony w kolejnym pojedynku przez rezerwowego Michała Żołędzia), Kacper Guz i Emilia Szalak. Kadeci starsi, którzy nie mieli pełnej drużyny, wystąpili w składach mieszanych. Nie udało im się tu zdobyć krążka, aczkolwiek Kuba Trześniak i Paweł Wilczopolski zasłużyli na pochwałę startując wraz z kolegami z Ninja Academy Warszawa przeciwko znacznie roślejszym zawodnikom SW Prime Wieliczka.

W konkurencjach indywidualnych na szczególne wyróżnienie zasłużyła juniorka Emilia Szalak, która w finale kat. -70 kg po raz pierwszy pokonała utytułowaną Zuzannę Kalbarczyk z GOSRiT Luzino. Była szansa na powtórzenie wyniku w kat. -65 kg, tu jednak w finale lepsza okazała się Natalia Woińska z X-Fight Piaseczno.

Złoto w najlżejszej kategorii -28 kg zdobyła Kinga Matysiak pokonując w finale w pięknym stylu rywalkę z Łukowa. Trzecie złoto w kat. +94 kg zapisał na koncie Kacper Guz, był jednak jedynym zawodnikiem w kategorii i otrzymał go bez walki. Pozostali zawodnicy wywalczyli brązowe medale: Olga Krawczyk (kadetka młodsza +47 kg), Kacper Kuraś (kadet młodszy -32 kg), Jakub Trześniak (kadet starszy w dwóch kategoriach: -47 kg i -52 kg), Tomasz Gumienniak (kadet starszy -52 kg), Paweł Wilczopolski (kadet starszy -57 kg), Michał Markowski (kadet starszy w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg), Daniel Cur (junior w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg).

Klasyfikację drużynową zawodów wygrał X-Fight Piaseczno przed Ninja Academy Warszawa i WGSW Prime Wieliczka, zaś gospodarze uplasowali się tuż za podium.

Emilia Szalak, juniorka LKSW Dan w finale kat. -70 kg po raz pierwszy pokonała utytułowaną Zuzannę Kalbarczyk z GOSRiT Luzino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here