Brawa dla lublinianki

Lublinianka Ewelina Mendyk-Karczmarczyk jako jedyna Polka została wyróżniona przez prestiżową fundację za opiekę nad placówkami medycznymi w Afryce.


– Niesamowite jak udział w wyjeździe misyjnym zmienia ludzi zarówno tam, na miejscu, jak i tutaj, po powrocie. Lekarze, którzy wrócili z Afryki, patrzą już zupełnie inaczej zarówno na swoich pacjentów, jak i swoją misję – mówi Ewelina Mendyk-Karczmarczyk. – Moim marzeniem jest pomagać tam, gdzie tego najbardziej potrzeba – podkreśla.

Ewelina Mendyk-Karczmarczyk opiekuje się placówkami medycznymi w Afryce: Szpitalem Misyjnym Rubya, Szpitalem Misyjnym w Muganie w Tanzanii, Szpitalem Misyjnym i Ośrodkiem dla Niepełnosprawnych Chłopców Small Home w Chuce w Kenii. Fundacja wspiera afrykańskie placówki, zapewniając im niezbędną pomoc ze strony medyków i lekarzy oraz dostarczając potrzebny sprzęt medyczny. Lublinianka pracuje z zarządem i pozostałymi członkami Fundacji nad budowaniem strategii oraz prowadzi szkolenia dla zespołu wolontariuszy.

W tym roku lublinianka została laureatką konkursu Award in Recognition of Commitment to Voluntary Activities, organizowanego przez towarzystwo ubezpieczeń Wiener Städtische Versicherungsverein, z główną siedzibą w Wiedniu. Pracownica firmy Wiener została doceniona za działania w ramach fundacji Africamed.

Towarzystwo ubezpieczeń Wiener Städtische Versicherungsverein od 2013 roku, przyznaje pracownikom spółek należących do Grupy VIG nagrody za działalność wolontaryjną. Tegoroczna uroczysta gala konkursowa odbyła się w Wiedniu, a nagrody wręczyły: członkini zarządu Wiener Städtische Versicherungsverein – Helena Kanta oraz dyrektor ds. sponsoringu Vienna Insurance Group – Barbara Grötschnig. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here