Brawa dla podopiecznych Małgorzaty Roli

Orlik Rycerska z dwoma medalami! Zespół dziewczynek z roczników 2010-2011, trenujący na co dzień pod okiem Małgorzaty Roli w MKS Lublin wygrał rywalizację, z kolei chłopcy uczący się w SP Nr 42 uplasowali się na trzeciej pozycji

W piątek w Lublinie odbył się finał wojewódzki rozgrywek Ręczna na Orliku 2021. W zawodach świetnie spisali się podopieczni Małgorzaty Roli, byłej znakomitej zawodniczki Montexu, SPR i MKS. Zespół dziewczynek występujący pod nazwą Orlik Rycerska, w którym grały młode szczypiornistki MKS z roczników 2010-2011, bez problemów wygrał turniej z kompletem zwycięstw, zdobywając 22 gole i tracąc zaledwie jednego. Z kolei chłopcy zajęli trzecie miejsce.


Drużyna dziewcząt, która wystąpiła w składzie: Barbara Siatkowska – Julia Basińska, Dominika Kłys, Julia Kowalska, Laura Marcińska, Malwina Ośko, Hanna Szenejko i Nina Więciorek pokonała kolejno: Trzebieszów 4:0, SP 44 Tumidajskiego 3:1, Orlik Wajdeloty (SP 29) 8:0, Mircze 4:0 i SP 3 Biała Podlaska 3:0.

Wśród chłopców najlepsza była ekipa z Białej Podlaskiej (komplet sześciu zwycięstw). Drugie miejsce zajęła SP Nr 40 z Lublina (8 pkt.), a trzecie z 6 pkt. Orlik Rycerska (SP 42).

Najlepsze drużyny wśród dziewcząt i chłopców awansowały do ogólnopolskiego finału, który rozegrany zostanie w Kielcach od 1 do 3 października.

Zespół MKS Lublin, prowadzony przez Małgorzatę Rolę, po raz drugi z rzędu zagra w ogólnopolskich finałach. Przed dwoma laty w Kaliszu młode lublinianki były bardzo blisko awansu do czołowej czwórki zawodów. Niestety, w decydującej potyczce z ekipą z Karczewa los nie oszczędził naszej drużyny (kontuzje dwóch czołowych zawodniczek Zosi i Mai), a także… sędziowie, którzy w meczu o wejście do półfinału pozwolili rywalkom na niezwykle agresywną, a momentami nawet brutalną grę. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here