Brawo danowcy!

Świdnicki klub w mistrzostwach Polski w kickboxingu reprezentowało czterech zawodników i jedna zawodniczka. Złote medale zdobyli Paweł Bielecki i Jakub Trześniak, dwa srebrne medale Adrianna Skowrytko, brąz Michał Markowski

Od piątku do niedzieli w Zawierciu odbywały się mistrzostwa Polski w kickboxingu. Kadeci rywalizowali w formule kick-light, juniorzy w pointfighting, light-contact i kick-light oraz seniorzy i mastersi w pointfighting i light-contact. W zawodach, które miały rekordową w historii polskiego kickboxingu frekwencję – zawodnicy zgłosili się do prawie 1100 startów indywidualnych – udanie startowali reprezentanci LKSW Dan Świdnik.

Świdnicki klub reprezentowała piątka zawodników. Jedyny kadet w ekipie – Paweł Bielecki zdominował kategorię do 37 kg kadetów młodszych kick-light, wygrywając wszystkie walki włącznie z finałem przed czasem, większość już w pierwszej rundzie. Za swój start otrzymał także puchar dla najlepszego kadeta młodszego mistrzostw.

Kolejny rekord zapisał na koncie Jakub Trześniak. Przed tygodniem zdobył czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski w taekwon-do w formule semi-contact, w Zawierciu natomiast wywalczył czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski w kickboxingu w formule pointfighting 57 kg juniorów na dodatek kończąc walkę finałową przed czasem.

Dwa srebrne medale w pointfighting seniorek, w kategoriach -65 kg i open, wywalczyła Adrianna Skowrytko, a medalowy łup uzupełnił brąz Michała Markowskiego w pointfighting juniorów -69 kg.

Już za tydzień dzieci i kadeci LKSW Dan wystąpią w kolejnych mistrzostwach Polski, tym razem w formułach pointfighting i light-contact. Zawody odbędą się w Bałtowie. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here