Brawura w deszczu nie popłaca

Kilka deszczowych dni zaowocowało kolizjami i wypadkami. Gros z nich spowodowanych było niedostosowaniem prędkości do panujących warunków na drogach. Przez zbyt szybką jazdę 32-latek z Chełma wpadł w poślizg na drodze S12, uderzył w barierę energochłonną, a następnie w inny samochód.

– Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Bronowicach na drodze S12 w kierunku Lublina (między węzłami Puławy Zachód – Puławy Wisła) – informuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Mimo trudnych w ubiegłym tygodniu warunków na drodze, 32-letni chełmianin za kierownicą volkswagena nie zamierzał zwalniać. Przez zbyt szybką jazdę stracił przyczepność na mokrej nawierzchni i wpadł w poślizg. Samochód 32-latka uderzył w barierę energochłonną, odbił się i uderzył w jadącego sąsiednim pasem citroena, którym podróżował 45-letni mieszkaniec Poznania. – 32-latek z Chełma trafił do szpitala, po badaniach wyszedł. Okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń ciała – dodaje rzecznik KPP Puławy.

Deszczowy początek ubiegłego tygodnia obfitował w kolizje i wypadki na drogach. 24 sierpnia, około południa dwa samochody osobowe zderzyły się przy ul. Szpitalnej w Chełmie. Przy stacji paliw w Ochoży-Kolonii doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym busem, w wyniku czego ucierpiał 17-letni chłopak (pasażer osobówki) oraz 44-letni kierowca. Z kolei na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kolejową w Chełmie auto uderzyło 32-letniego motocyklistę. (pc)