Brąz Moniki Koniecznej

(6-7 kwietnia) Rozegrane w Kaliszu Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Juniorów Młodszych w formule Full-contact przyniosły brązowy medal Monice Koniecznej, zawodniczce MKS „Mechanik” Włodawa.

Na starcie zameldowało się 126 zawodników z 42 klubów, wśród nich debiutująca w formule full-kontakt świeżo upieczona wicemistrzyni Polski juniorek młodszych w K -1 – Monika Konieczna (kat. 60 kg) z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa. Monika zwyciężyła z silną zawodniczką z Łukowa, cała walka stała na równym poziomie a zadecydowała trzecia runda. W półfinale Monice przyszło się mierzyć z późniejszą mistrzynią Polski – kadrowiczką kickboxingu, mającą duże doświadczenie w boksie, najstarszą zawodniczką turnieju juniorek młodszych Natalią Dulian. Zawodniczka z Włodawy nie „sprzedała” tanio skóry a walka trzymała do końca w napięciu, w końcówce trzeciej rundy jednak Dulian odskoczyła na kartach punktowych i to ona znalazła się w finale, w którym zwyciężyła, ponownie zostając Mistrzynią Polski. W efekcie Monika Konieczna zdobyła brązowy medal i może zaliczyć występ do udanych, po raz kolejny z Mistrzostw Polski w ringu wraca z medalem. W tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata we Włoszech, więc duże prawdopodobieństwo, że zawodniczka z Włodawy na nie pojedzie, ponieważ już została powołana do Kadry Narodowej K-1.
– Występy Moniki w ringu w Mistrzostwach Polski pokazały, że mamy szanse bardzo wysoko zajść. Choć długa ku temu jeszcze droga, cieszy fakt, że z walki na walkę poprawiamy błędy i jest coraz lepiej, zwycięskie walki w debiutach cieszą – mówi Sylwester Protas, trener utalentowanej zawodniczki.
Występ w mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Włodawa, Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz sponsorom: Wiesławowi Blicharskiemu – właścicielowi firmy F.H.U HANDBUD we Włodawie oraz Marii i Ryszardowi Drob z Urszulina, prowadzących Hotel DROB. (opr. red)