Brazylijczyk Vitinho w Motorze

Mecz Motor - Siarka w zdjęciowej pigułce. Od lewej: Michał Fidziukiewicz strzela pierwszego gola; testowany prawy obrońca, 18-letni Adrian Dudziński z Unii Skierniewice świetnie radził sobie z rywalami; zmagniom nowych kolegów przyglądał się między innymi 28-letni Brazylijczyk Victor Guilherme dos Santos Carvalho, który kilkadziesiąt minut przed meczem podpisał roczny kontrakt z Motorem

W pierwszej grze kontrolnej piłkarze II-ligowego Motoru pokonali w niedzielne południe na bocznym boisku Areny Lublin 2:0 Siarkę Tarnobrzeg. Zmaganiom nowych kolegów z ławki przyglądał się między innymi 28-letni Brazylijczyk Victor Guilherme dos Santos Carvalho, który kilkadziesiąt minut przed meczem podpisał roczny kontrakt z lubelskim klubem.

Trener Marek Saganowski wystawił w niedzielnym spotkaniu dwie „11” . W grze zobaczyliśmy między innymi nowych zawodników, z którymi Motor podpisał już umowy: obrońców 27-letniego Kamila Rozmusa (ostatnio Górnik Łęczna) i 21-letniego Wojciecha Błyszko (Błękitni Stargard), grających wiosną w Garbarnii Kraków 27-letniego środkowego pomocnika Tomasza Kołbona i 30-letniego napastnika Michała Fidziukiewicza.

W pierwszej połowie zagrali również dwaj testowani młodzi piłkarze, 18-letni obrońca Unii Skierniewice Adrian Dudziński oraz starszy o dwa lata pomocnik, Sebastian Rak z Elany Toruń. Szczególnie szybki i rosły Dudziński mógł się podobać, szalejąc na prawej flance. Po przerwie trener Saganowski sprawdzał m.in. dwóch młodych napastników 19-letinego Jakuba Szutę z Tomasovii i starszego o rok Damiana Sędzikowskiego  czwartoligowej Escoli Varsovia.

Motor wygrał z Siarką 2:0 po golach Fidziukiewicza i Krzysztofa Ropskiego, a zmaganiom nowych kolegów z ławki przyglądał się między innymi 28-letni Brazylijczyk Victor Guilherme dos Santos Carvalho, który kilkadziesiąt minut przed meczem podpisał roczny kontrakt z Motorem. Vitinho grał już w Polsce. Od 2014 rok, przez dwa lata reprezentował Raków Częstochowa. Później zdecydował się na powrót do ojczyzny. Pod koniec 2017 roku przeniósł się do Portugalii. Występował w sześciu klubach na poziomie Liga Portugal 2, ostatnio w UD Vilafranquense. 28-letni Brazylijczyk ma na swoim koncie w sumie 43 mecze na zapleczu portugalskiej ekstraklasy i pięć występów w krajowym pucharze.

Po meczu z Siarką motorowcy udali się na obóz przygotowawczy do Opalenicy. W Wielkopolsce piłkarze będą trenować do 16 lipca. Podczas zgrupowania zmierzą się z trzecioligową Polonią Środa Wlkp. W drodze powrotnej zagrają natomiast test-mecz z beniaminkiem PKO Ekstraklasy – Radomiakiem Radom.BAS

Motor Lublin – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)

Motor – I połowa: Kiełpin – Moskwik, Błyszko, Wawszczyk, Dudziński, Kołbon, R. Król, S. Rak, Wójcik, Ceglarz – Fidziukiewicz; po przerwie: Madejski – Rozmus, B. Zbiciak, Janiszek, Jagodziński, Szuta, Sędzikowski, Ropski (80 Świderski).

Bramki: 1:0 Fidziukiewicz 9, 2:0 Ropski  46.