smart

Kto odpowiada za pojemniki na odpady? Dlaczego jedne są w lepszym stanie, a inne w gorszym? – pytają mieszkańcy bloków przy ul. I Pułku Szwoleżerów w Chełmie, których mierzi gruba warstwa brudu na osiedlowych „dzwonach”.

– Przy innych ulicach stoją czyste, ładne, żółte dzwony, a nasze wyglądają potwornie – skarży się mieszkanka osiedla Dyrekcja Dolna.
Chodzi o pojemniki do segregacji ulokowane na terenie wspólnoty mieszkaniowej przy ul. I Pułku Szwoleżerów. – Sama wycierałam je szmatką, bo już nie mogłam patrzeć na ten brud. Kto odpowiada za ich utrzymanie? Wstyd, żeby tak wyglądały. Przecież powinniśmy dbać o otoczenie, w którym żyjemy – dodaje kobieta.
Za utrzymanie pojemników typu „dzwon” odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Jak zapewniają pracownicy spółki, pojemniki są przez nich sukcesywnie myte i dezynfekowane.
– Zgodnie z uzgodnieniami z Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Chełm w pierwszej kolejności zostały zdezynfekowane pojemniki na terenie Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zlokalizowane na osiedlu Kościuszki, i pojemniki umieszczone na terenach wspólnot mieszkaniowych osiedla Górna Dyrekcja. W najbliższym czasie spółka będzie sukcesywnie czyścić i dezynfekować pojemniki na terenie osiedla Dolna Dyrekcja i ChSM Śródmieście – zapowiada Katarzyna Langiewicz z Biuro Obsługi Spółki. – Należy też mieć na uwadze, ze pojemniki typu dzwon są zrobione z tworzywa (nie metalu) bardziej podatnego na działanie warunków atmosferycznych, stąd w trakcie kilkuletniej eksploatacji tracą na swojej estetyce – tłumaczy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here