Brudno na Zachodzie

Spotkali się, żeby decydować o tym, jakie propozycje zadań zgłosić do przyszłorocznego budżetu Chełma. Jednak tematem, który wywołał najwięcej emocji podczas rady osiedla Zachód, były śmieci pod Biedronką.

– To, co dzieje się pod Biedronką, przechodzi ludzkie pojęcie. Z koszy na śmieci tak śmierdzi, że nie sposób tamtędy przejść. Są przepełnione, wszystko się wysypuje i fruwa potem po całym osiedlu. Wielokrotnie zgłaszaliśmy ten problem straży miejskiej, ale nic się nie dzieje. A wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej. To wstyd, żeby takie rzeczy działy się na naszym osiedlu – skarżyła się mieszkanka ul. Zachodniej.
Obecny na spotkaniu wiceprezydent Józef Górny zapewniał, że zajmie się problemem. – Przekażemy pracownikom Zakładu Oczyszczania Miasta, aby przyjrzeli się temu miejscu i prześwietlimy deklarację śmieciową złożoną przez sklep. Jeśli śmieci są zbyt rzadko wywożone, zmusimy Biedronkę do zmiany deklaracji – zapewnił J. Górny.
Problem podczas rady osiedla zgłosiła także mieszkanka ul. Majdan. – Cieszymy się, że po latach wreszcie wysłuchano naszych próśb i położono nakładkę asfaltową. Tyle że teraz, jak jest lepsza droga, to kierowcy zaczęli szybciej jeździć. Dlatego prosimy o progi zwalniające – zaapelowała. I chociaż w kuluarach urzędnicy żartowali, że może trzeba zwinąć asfalt, aby kierowcy znów jeździli wolniej, to prezydent Górny znów zapewnił, że przyjrzy się sprawie. Ochoczo także reagował na każdy z pomysłów, jakie zgłaszali mieszkańcy. A tych było sporo. Zaproponowane przez radę inwestycje na 2018 r. na osiedlu Zachód to: przedłużenie ul. Koszarowej w kierunku ZSO nr 7, opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej na przebudowę ul. Metalowej od ul Złotej do skrzyżowania z ul. Ogrodową, wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Piwnej od ul Złotej do granic miasta, rozbudowa parkingu wraz z modernizacją schodów na skarpie przy ul. Generała Władysława Andersa, wykonanie na ul. Majdan progów spowalniających, montaż lustra na skrzyżowaniu ul. Złota – Trubakowska – Piwna, budowa oświetlenia na ul. Synów Pułku na odcinku od bloku nr 5 do bloku nr 20, budowa odcinka drogi przy ul. Synów Pułku nr 7, 9, 11. (mg)