Brukarze spisali się na medal

Na początku kwietnia miejski radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) złożył na ręce prezydenta Krzysztofa Żuka interpelację, w której wnioskował o poprawę dostępności dla pieszych przejścia usytuowanego przy wejściu na cmentarz na ul. Walecznych. Radny poprosił o obniżenie wysokich krawężników, montaż specjalnych płytek z wypustkami oraz zamontowanie dodatkowej latarni.


– Ze względu na ilość osób starszych jest to sprawa pilna i powinna być bezspornie wykonana – pisał Stanisław Brzozowski.

Urzędnicy negatywnie odnieśli się do pomysłu montażu dodatkowej oprawy oświetleniowej, ale obiecali zlecenie niezbędnych prac brukarskich. – Informuję, że płyty ostrzegawcze dla niewidomych zostaną zamontowane przy wskazanym przejściu dla pieszych – przekazał w odpowiedzi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta.

Drogowcy wykonali już obiecane prace poprawiające bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Po obu stronach przejścia powstały tzw. pasy bezpieczeństwa z żółtych płytek z wypustkami, a krawężniki zostały obniżone. Dodatkowo, przy okazji, wymieniono także odcinek zniszczonego krawężnika drogowego na nowy.

Marek Kościuk