Brzózka prawą ręką ministra Czarnka

Radosław Brzózka to od lat zaufany współpracownik Przemysława Czarnka

Radosław Brzózka (43 l.) został szefem gabinetu politycznego nowego Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka. Jego zadaniem będzie „troska o skuteczne wdrażanie strategicznych przedsięwzięć nowego ministra”. Objęcie stanowiska w stolicy oznacza rozstanie Brzózki z pracą w Zarządzie Powiatu Świdnickiego, ale nie z mandatem radnego powiatowego.


Z początkiem minionego tygodnia były wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek objął stanowisko Ministra Edukacji i Nauki. Formalnie taki resort jeszcze nie istnieje, a jedną z misji nowego ministra będzie właśnie scalenie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w jeden urząd – MEiN.

Od tygodnia trwały też spekulacje kogo z zaufanych współpracowników zabierze ze sobą do stolicy były wojewoda lubelski. Mówiło się, o Mieczysławie Rybie, prof. KUL i wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego, Tomaszu Pitusze, pełnomocniku wojewody lubelskiego ds. rodziny, Wojciechu Kondracie, kierującym biurem parlamentarnym posła Czarnka i Radosławie Brzózce. Nowy minister postawił na tego ostatniego powierzając mu stanowisko szefa gabinetu politycznego.

R. Brzózka to zaufany współpracownik Czarnka. Kiedy ten sprawował funkcję wojewody lubelskiego, Brzózka był jego rzecznikiem prasowym oraz pełnomocnikiem ds. rozwoju edukacji. Wcześniej Brzózka był radnym miasta Świdnik i naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Świdniku oraz rzecznikiem prasowym starosty świdnickiego. Po ostatnich wyborach samorządowych Brzózka zdobył mandat radnego powiatu świdnickiego i został etatowym członkiem zarządu powiatu.

Z wykształcenia Brzózka jest teologiem i filozofem. Ma również dyplom MBA. Działa w Klubie Inteligencji Katolickiej w Lublinie i Stowarzyszeniu Wspólnota Świdnicka. Współpracuje z „Naszym Dziennikiem” i Telewizją Trwam. Był jednym z inicjatorów uchwalenia przez Radę Powiatu Świdnickiego stanowiska „Samorząd wolny od ideologii LGBT”.

Jego rolą w resorcie, o czym sam informował w mediach społecznościowych, będzie „troska o skuteczne wdrażanie strategicznych przedsięwzięć nowo powołanego ministra”, ale jednocześnie zapowiedział: – Ministerstwo Edukacji nie może być nijakie, bo w ten sposób oddaje pole tęczowym i zielonym rewolucjonistom.

Starosta Łukasz Reszka tłumaczy, że R. Brzózka zachowa mandat radnego powiatowego, a jego odejście nie wymaga powołania nowego członka zarządu.

– Zgodnie z przepisami, zarząd może liczyć od 3 do 5 członków. Mamy dwóch członków etatowych i dwóch społecznych, więc zarząd może pracować w tym kształcie – komentuje starosta. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here