Brzyski i Bonin grali w Lubliniance

Czwartoligowa Lublinianka pokonała 2:0 w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym Spartę Rejowiec Fabryczny. Bramki dla zespołu z Wieniawy zdobyli w 30. minucie Jakub Sobstyl oraz w 70. minucie Sebastian Wrzesiński.


W pierwszej połowie w lubelskiej drużynie zagrali m.in. byli reprezentanci Polski: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy w zimowej przerwie rozwiązali umowy z trzecioligowym Motorem. Czy dwaj doświadczeni zawodnicy zostaną w Lubliniance?

– Zawsze mówiłem, że chciałbym zakończyć piłkarską karierę, w klubie, gdzie wszystko się zaczęło – wyznaje Tomasz Brzyski, wychowanek Lublinianki, który z Legią Warszawa zdobywał trzykrotnie mistrzostwo kraju i Puchar Polski. – Po rozwiązaniu umowy z Motorem miałem kilka propozycji, ale nie interesuje mnie granie „gdzieś” w Polsce – dodaje piłkarz, który 10 stycznia skończył 38 lat. – Najprawdopodobniej zostanę już w Lubliniance. Myślę, że Grzegorz także przez te trzy miesiące będzie występował w zespole z Wieniawy. On jest ode mnie dwa lata młodszy, więc w letniej przerwie może jeszcze skusi się na granie gdzieś poza Lublinem.

W meczu ze Spartą w drużynie Lublinianki wystąpiło także kilku zawodników z grup młodzieżowych. Pokazali, że warto dalej na nich stawiać.

Lublinianka w kolejnym sparingu zagra w sobotę Garbarnią Kurów (boczne boisko Areny Lublin, godz. 15). BAS