Budowlani z tytularnym sponsorem

Budowlani i firma EDACH umowę sponsoringową podpisały w czwartek na Arenie Lublin

Edach Budowlani – pod taką nazwą w rozgrywkach ekstraligi rugby będzie występowała drużyna z Lublina.Klub i firma podpisały w czwartek umowę sponsoringową. Umowa została podpisana na pięć lat.


– Celem ma być medal mistrzostw Polski, ale sponsor zdaje sobie sprawę, że nie stanie się to od razu – mówi prokurent firmy Edach, Jarosław Bryl. – Nie oczekujemy, żeby wynik przyszły już w tym czy w następnym roku. Chcemy stworzyć bazę dla rozwoju dzieci i młodzież, po to, by później wychowankowie zostali w drużynie seniorskiej i z biegiem czasu przynosili nam sukcesy medalowe.

Zadowolenia z pozyskania sponsora tytularnego nie ukrywa Jacek Zalejarz, prezes Budowlanych.

– Mija 45 lat sekcji rugby. Podpisanie tej umowy to dla nas bardzo ważny, można powiedzieć historyczny moment. Staraliśmy się o to od lat i po wielu działaniach i rozmowach udało się wypracować sytuację, w której wchodzimy w nowe rozdanie, jeśli chodzi o rugby w Lublinie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to wyzwanie i tak to traktujemy. Chcemy, aby poziom sportowy był jak najwyższy a wyniki, zwłaszcza drużyny seniorskiej, jak najlepsze – wyznaje z radością sternik lubelskiego klubu.

W uroczystości podpisania umowy, która odbyła się w czwartkowe południe na Arenie Lublin, udział wzięli udział także prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz wiceprezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, odpowiadająca w ratuszu między innymi za sport.

To porozumienie pokazuje, że możemy łączyć nasze świetne firmy z równie świetnym klubem dla osiągania wyników sportowych, ale również tworzenia zainteresowania sportem wśród młodych ludzi. O Budowlanych można powiedzieć, że od lat wykonują znakomitą pracę w szkoleniu. O to nie musimy się martwić, ale o finansowanie – niewątpliwie tak. Dlatego dziękuję firmie Edach, że zgodziła się wejść we współpracę, która nie tylko w sensie finansowym stabilizuje klub, ale przede wszystkim mobilizuje go do osiągania wyników sportowych – podkreślił prezydent Krzysztof Żuk.

Rugbiści Edach Budowlani Lublin sezon wiosenny rozgrywek rozpoczną 8 marca spotkaniem u siebie z Orkanem Sochaczew. BAS