Budowlani zatopili Arkę

Nie było niespodzianki w meczu 5. kolejki ekstraligi rugby pomiędzy lubelskimi Budowlanymi, a Arką Gdynia. Podopieczni trenera Stanisława Więciorka rozgromili w sobotę przed własną publicznością outsidera rozgrywek 73:7, odnosząc czwartą wygraną w obecnym sezonie.


Lublinianie już do przerwy prowadzili 40:0!

– Oczywiście, że cieszy mnie ta efektowna wygrana, ale przyznam szczerze, że nie lubię tak wysokich wyników, bo potrafią mieć destrukcyjny wpływ na zespół – mówi Stanisław Więciorek, trener lubelskich Budowlanych. – Za mecz z Arką muszą pochwalić zawodników, bo w pełni rywalizowali założenia taktyczne i choć już wysoko prowadzili nie złamali dyscypliny – dodaje szkoleniowiec lubelskiej ekipy.

Budowlani dzięki wygranej w sobotę awansowali na drugie miejsce w tabeli!

– Nie popadamy w euforię, bo mecze które pokażą wartość drużyny dopiero przed nami. W następnej kolejce wybieramy się na spotkanie z mistrzami, potem mamy na rozkładzie wicemistrzów oraz brązowych medalistów. To będą dla nas spotkania prawdy – kończy trener Więciorek. BAS

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 73:7 (40:0)

Punkty dla Budowlanych zdobyli: Lewani Barkawa 18, Bartłomiej Jasiński, Aleh Khiko, Kamil Więcaszek i Lewani Chikowani po 10 oraz Patryk Ćwieka, Piotr Więckowski i Patryk Jasiński po 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here