„Budowlanka” w przebudowie

To pierwszy generalny remont „Budowlanki”, która została oddana do użytku w 1964 roku

Miasto zabrało się za wyczekiwaną termomodernizację obiektów Zespołu Szkół Budowlanych im. Kwiatkowskiego przy ul. Słowiczej w Lublinie. Wartość inwestycji to blisko 3 mln zł.


– Termomodernizacja budynku ZSB wraz z Bursą Szkolną nr 8 obejmuje: docieplenie stropodachów, ścian zewnętrznych, fundamentów, wymianę posadzek wraz z ich dociepleniem, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zadaszenia wejść oraz nadproży dla poszerzanych drzwi wejściowych, montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne oraz montaż platformy dla niepełnosprawnych.

W zakresie robót instalacyjnych zostanie wykonana nowa wentylacja i instalacja centralnego ogrzewania z nowymi grzejnikami. Prace obejmą także przebudowę części instalacji elektrycznej, odgromowej, a także wykonanie nowego oświetlenia na elewacji. Prace obejmą też remont opasek z odprowadzeniem wód opadowych, wykonanie przyłącza kanalizacji deszczowej, a także zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków i schronów dla nietoperzy – wylicza Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Inwestycję realizuje firma SGW Budownictwo z Radomia, która ma czas na jej zakończenie do końca czerwca przyszłego roku. Wykonawca rozpoczął prace od wymiany starych okien i obecnie prace w tym zakresie zostały już praktycznie sfinalizowane.

-– Wymieniono już 98% okien, a także zakończono remont posadzki w kuchni oraz wykonano część instalacji odgromowej i oświetlenia zewnętrznego. Zakończyły się też prace związane z węzłem cieplnym i aktualnie jest już uruchomione centralne ogrzewanie w bursie, mieszkaniach, warsztatach, sali gimnastycznej i części szkoły. Całość zostanie dokończona jeszcze w tym miesiącu – dodaje Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

„Budowlanka” to jedna z dziewięciu lubelskich szkół modernizowanych w ramach unijnego projektu, którego wartość przekracza 31 mln zł, z czego ponad połowę pokryje dofinansowanie z UE.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here