Budują drogi w Sarniaku i Majdanie Leśniowskim

Trwa budowa dróg w Sarniaku oraz Majdanie Leśniowskim. Obie inwestycje realizowane są przez tego samego wykonawcę i obie są możliwe dzięki pozyskanym dotacjom.

Wiosną br. gmina Leśniowice dostała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi w Sarniaku. Chodzi o odcinek o długości blisko 1 km (dotychczas żużlowy) łączący drogę powiatową Chełm – Wojsławice z drogą gminną w Sarniaku. Długo oczekiwana inwestycja trwa. Plac budowy wizytowali leśniowiccy urzędnicy z Joanną Jabłońską, wójt gminy Leśniowice na czele. Spotkali się oni z przedstawicielami wykonawcy tj. spółki B.G. Construction. Wartość inwestycji to 495 476,44 zł. W 70 procentach będzie ona sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Nasze zaangażowanie w różnego rodzaju projekty teraz procentuje – mówi wójt Jabłońska. – Dzięki temu możliwa jest przebudowa drogi, która z pewnością ułatwi przemieszczanie się po terenie gminy, skróci czas przejazdu oraz wpłynie na komfort podróżowania. W znacznym stopniu poprawi się również bezpieczeństwo.

Jednocześnie trwa przebudowa drogi w Majdanie Leśniowskim, na którą pozyskano 95 tys. zł dofinansowania w formie dotacji celowej z Województwa Lubelskiego. Całkowita wartość zadania wynosi 176 377,95 zł. Wykonawcą robót również jest G. Construction sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej. Do wykonania pozostało położenie warstwy bitumicznej na odcinku 264 m i szerokości 3,5 m oraz pobocza z kruszywa. (mo, fot. UG Leśniowice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here