Budują podziemne gniazda

W Chełmie ruszył montaż półpodziemnych pojemników na śmieci. Powstać mają także gniazda podziemne na odpady oraz 500 betonowych śmietniczek i 150 pojemników na psie odchody.

Budowa Systemu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie to duży projekt, który porządkować ma kwestię gospodarki śmieciowej w mieście. Pierwsza część zadania obejmowała budowę PSZOK przy ul. Bieławin, dofinansowanego z unijnej dotacji. Nowy punkt, na budowę którego podpisano już umowę się przyczynić do dokładniejszej segregacji odpadów.

Niedawno, 15 czerwca br. miasto podpisało też umowę z firmą „Polskie Pojemniki” na drugą część przedsięwzięcia, tj. budowę systemu gniazd podziemnych i półpodziemnych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Instalacja półpodziemnych pojemników na śmieci już się rozpoczęła się, a w pierwszej kolejności zamontowano je przy ul. Ceramicznej oraz na os. Bazylany. Łącznie będzie ich 79.

Urzędnicy informują, że w ramach tego samego przedsięwzięcia oprócz podziemnych pojemników (ma ich być 7) na odpady zamontowanych ma być jeszcze 500 betonowych śmietniczek oraz 150 pojemników na psie nieczystości. (mo, fot. UM Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here