Budują rondo w nieskończoność

Najpierw problemy z kablami energetycznymi, teraz brak kruszywa niezbędnego do produkcji asfaltu. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Obłońskiej i Zielnej przedłuża się. Droga wciąż jest zamknięta dla ruchu, a dyrektor ZDM Krzysztof Tomasik uspokaja i prosi kierowców o jeszcze kilka dni cierpliwości. Ci zaś tracą już nerwy…

Budowa ronda przy ul. Zielnej i Obłońskiej oraz nowej drogi w kierunku powstającego marketu budowlanego PSB „Mrówka” miała zakończyć się w lipcu br. W trakcie prac okazało się, że pod ziemią znajdują się niezinwentaryzowane kable energetyczne, które należało przenieść w inne miejsce. Trwało to blisko dwa miesiące. Kiedy wydawało się, że prace ruszą z kopyta i lada dzień droga zostanie otwarta, wystąpił kolejny problem. Okazało się, że na krajowym rynku brakuje kruszywa o nazwie granodioryt, powszechnie stosowanego do produkcji betonu towarowego, a także asfaltu.
Tymczasem kierowcom puszczają już nerwy. Zwłaszcza tym, którzy muszą codziennie korzystać z objazdu i stać w korkach przed rondem im. Jana Pawła II czy też na ul. Młodowskiej. Skarżą się również petenci Urzędu Skarbowego, którzy by dojechać do fiskusa, muszą nadłożyć kilkaset metrów i stracić czas. Kierowcy swoimi spostrzeżeniami dzielą się także z naszą redakcją. – Od kilku dni przy tym rondzie nie ma ani jednego drogowca. Dlaczego więc droga cały czas jest zamknięta?! O co tutaj chodzi? – denerwował się jeden z Czytelników.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie, tłumaczy, że do zakończenia prac pozostało jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu. – Dopóki to nie zostanie wykonane, nie możemy puścić ruchu przez Zielną i Obłońską. Z tego, co wiem, lada dzień dwa duże transporty kruszywa z Ukrainy mają przyjechać do Polski. Apelujemy do kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość. Jestem przekonany, że droga niebawem zostanie oddana do użytku – mówi Tomasik.
Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie, które jest głównym wykonawcą wszystkich prac na rondzie przy Obłońskiej i Zielnej, inwestycję ma ukończyć do 30 września br. (ps)