Buduje kościół na Ukrainie

Pochodzący z Chełma ks. Łukasz Gron buduje kościół w Kodymie na Ukrainie. Prosi o finansowe wsparcie, aby mógł dokończyć przedsięwzięcie.

Kodyma to miasteczko na południowej Ukrainie. W tamtejszej parafii pw. Przemienienia Pańskiego proboszczem jest chełmianin ks. Łukasz Gron. Duchowny kończy budowę kościoła i apeluje o datki na ten cel. Wysłał do redakcji prośbę w tej sprawie.

– Chcemy modlić się w kościele już latem, najpóźniej jesienią 2020 roku – pisze ks. Gron. – Zakupiłem już do naszej kodymskiej parafii na sierpniową konsekrację kościoła złocony, mszalny kielich stylizowany na neogotycki. Koszt kielicha z dostawą to 1783 zł. Został sfinansowany z ofiar mszalnych i indywidualnych ofiar na nasz kodymski kościół od kobiet z Grupy Świętej ojca Pio w Chełmie oraz Wspólnot Neokatechumenalnych w Chełmie. Jeśli chcecie jeszcze coś ofiarować dla naszego nowego, wkrótce konsekrowanego kodymskiego kościoła, zapraszam.

Dla tych, którzy chcą dokonać wpłat, ks. Gron podaje nr konta: PKO BP 61102015630000590201324854, z dopiskiem Pomoc Kościołowi w Kodymie na Ukrainie. (r)