Budynki z Lublina biją się o Fasadę Roku

Lublin, ul. Jantarowa 10, 12, 14, Zespół budynków wielorodzinnych. Architekt: BASZTA Zbigniew Szeliga. Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa OAZA. Wykonawca: Sanitex; Ekobud

Sześć budynków z Lublina zgłoszonych zostało do jedenastej edycji prestiżowego konkursu „Fasada Roku”, organizowanego przez firmę Baumit. Aż pięć z nich walczyć będzie w kategorii „Budynek wielorodzinny nowy”, do której przystąpiło 109 obiektów z całej Polski!

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie w danym roku najciekawszych rozwiązań stworzonych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.
Wśród pretendentów do tytułu mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 r. Elewacja musi być przy tym ukończona w 100% – łącznie z takimi elementami, jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, a wszelkie wystające kable i druty muszą być zabudowane.
W 11. edycji konkursu obiekty mierzą się w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”.
Zwycięskie realizacje zdobędą tytuł Fasady Roku 2017, a miłym dodatkiem do tytułu dla osoby zgłaszającej będzie nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł. O tym, komu uda się rozbić bank, zdecyduje profesjonalne Jury. Eksperci związani na co dzień z branżą wezmą pod lupę zarówno walory architektoniczne i estetyczne zgłoszonych obiektów, jak również zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych czy w przypadku obiektów po renowacji – wykonanie prac z poszanowaniem ich historii. Ale to nie koniec! Zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge, których finał odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Bratysławie na Słowacji. Zwycięskie realizacje uhonorowane zostaną tytułem Europejskiej Fasady Roku i zainkasują po 6 600 €.
Tradycją już jest, że odrębny rozdział konkursu „Fasada Roku” piszą także Internauci, typując swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl.
Każdy do 31 stycznia ma do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Projekty, które zdobędą największe poparcie społeczności online zostaną uhonorowane „Wyróżnieniem Internautów”, natomiast dla osoby, której przynajmniej 3 typy pokryją się z decyzją Jury, firma Baumit przygotowała nagrodę rzeczową. KB