Buła znowu w złocie!

Tak na podium lubelska ekipa cieszyła się ze zdobycia trzech medali przez zawodniczki z naszego okręgu: złotego Weroniki Bochen, srebrnego Emilki Kościelskiej oraz brązowego Julki Sanulety!

Udanie w rozgrywanych od wtorku do soboty w Kraśniku w finałach 26. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie startowali reprezentanci okręgu lubelskiego i Lublina. Trzy krążki, każdy z innego kruszcu wywalczyły dziewczęta, a jeden chłopcy! Na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Bochen z UKS Berej Boxing Lublin.

Podopieczna trenera Berejowskiego broniła w zwodach wywalczonego przed rokiem w Ostrowcu Świętokrzyskim tytułu mistrzowskiego. Niezwykle sympatyczna i lubiana przez wszystkich „Buła” nie zawiodła. Bez problemów pokonała Ewelinę Malanowską (OZB Łódź), odnosząc kolejne, dwunaste zwycięstwo w karierze i zachowując miano wciąż niepokonanej.

O krok od złota była Emilia Kościelska z MGKS Gwarek Łęczna. Podopieczna trenerów Marka Kozaka i P. Berjowskiego przegrała finał kat. 46 kg z Oliwią Jakubczyk z Korony Wałcz 2:3. Trudno jednak w tym werdykcie nie dopatrywać się kontrowersji.

– Sędziowie skrzywdzili naszą zawodniczkę. To powinno być złoto! – grzmieli zgodnie po ogłoszeniu wyniku walki trener Paweł Berejowski i Krzysztof Sugier, prezes LOZB.

Trzeci medal wśród dziewcząt z naszych wywalczyła Julia Sanuleta z Berej Boxing w kat. 80+ kg (przegrała półfinał z Malanowską przez RSC w 2. rundzie).

Wśród chłopców z medalem do Lublina z Kraśnika wrócił Krystian Mendzelewski z MKS Kalina. Po wygranej 2:1 w 1/4 finału kat. 57 kg z  Jakubem Skuzą z KnockOut Bielany Warszawa, w półfinale nie dał rady Wiktorowi Osipowskiemu z BKS Skorpion Szczecin, późniejszemu mistrzowi Polski.

W klubowej klasyfikacji punktowej oraz medalowej Berej Boxing Lublin zajął wśród dziewcząt siódme miejsce na 37 sklasyfikowanych ekip.

Wśród dziewcząt rywalizacja w 26. OOM toczyła się pod dyktando KS Boxing Team Chojnice, którego reprezentantki zdobyły dwa złote i srebrny medal oraz Gardy Gierałtowice, której pięściarki, aż czterokrotnie stawały na podium (1-1-2).

Wśród chłopców dwa złote medale wywalczyli zawodnicy LKS Myszków: Nikolas Pawlik oraz Oliwier Szot, podopieczni trenera Krzysztofa Szota, który dokładnie przed 11 laty na zawodowym ringu podczas gali stulecia w Atlas Arenie utarł nosa młodziutkiemu wówczas lubelskiemu zawodowcowi Łukaszowi Maćcowi (porażka po 8 zwycięstwach). BAS