Bum przez zamyślenie

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek rano na krajowej siedemnastce w Fajsławicach. Audi zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się ze skodą. Sprawca powiedział policjantom, że się zamyślił.

W poniedziałek (30 lipca) po 6.30 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał informację, że w Fajsławicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. – Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki audi, 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc w stronę Zamościa, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam w stronę Lublina skodą jechał wraz z pasażerem 35-latek, który – widząc jadące z naprzeciwka audi – ratował się ucieczką na lewy pas drogi. Z uwagi na znajdujące się po prawej stronie bariery energochłonne, nie miał innego pola manewru. Pomimo jego sprawnej reakcji i tak doszło do kolizji pojazdów.

Na szczęście otarły się one o siebie, a nie zderzyły czołowo – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Jak ustalili mundurowi, 18-latek jadący audi prawo jazdy posiada od niespełna dwóch miesięcy. Tłumaczył się na miejscu, że do kolizji doszło bo „się zamyślił”. Policjanci uznali, że ukaranie go mandatem karnym będzie nieadekwatne do zagrożenia, jakie stworzył swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i skierowali sprawę do sądu. – Ponadto w związku ze stworzeniem realnego zagrożenia dla życia i zdrowia przewożonej pasażerki oraz innych uczestników ruchu drogowego, 18-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Obydwaj kierujący byli trzeźwi – podsumowuje Wasilewski. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here