Buntownik w sutannie

Na lubelskim pokazie w Cinema City prezydent Lublina Krzysztof Żuk gościł m.in. reżysera filmu Piotra Glińskiego oraz odtwórców tytułowej postaci Andrzeja Seweryna i Mateusza Więcławka

Na razie tylko widzowie w Rzymie, Warszawie i Lublinie mieli możliwość obejrzeć film „Zieja. Nie zabijaj nigdy nikogo”, opowiadający o charyzmatycznym polskim duchownym, ks. Janie Ziei. Nasz przedpremierowy pokaz odbył się we wtorek, 3 marca, w Cinema City (CH Plaza) przy ul. Lipowej. Na ekrany kin w całym kraju „Zieja” miał wejść 13 marca, ale plany te pokrzyżował koronawirus.


W lubelskim pokazie uczestniczyli: reżyser filmu Piotr Gliński oraz znakomici polscy aktorzy: Andrzej Seweryn i Zbigniew Zamachowski, odtwarzający dwie główne role: legendarnego księdza i agenta SB. Agent Adam Grosicki, którego gra Zamachowski próbuje nakłonić do współpracy księdza Jana Zieję. Rozmowy, które się między nimi toczą, są pretekstem do ukazania wielu autentycznych zdarzeń z bogatej biografii odważnego i radykalnego w swoich poglądach duchownego.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 16.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here