Buraki ustrzeliły „11”

Świetnie w piłkarskich zawodach organizowanych tej zimy dla dzieci i młodzieży przez Ognisko TKKF Omega spisuje się ekipa FC Buraki. W 12. turnieju Kacper Tracz i spółka wygrali już po raz 11.!

Tradycyjnie już zawody organizowane w hali Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie przez Ognisko Omega niosło ze sobą pewne przesłanie.

– W tym roku obchodzimy 40-lecie NSZZ Solidarność. 40 lat temu, pogardzie i kłamstwu – Naród powiedział: „Nie.”, I pod takim hasłem tym razem toczył się nasz turniej – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, dodając: Kolejna lekcja prawdziwej historii za nami, ale to nie tylko historia, to także cotygodniowe spotkanie z kolegami, to dodatkowy ruch.

Jak najwięcej zajęć sportowych, by choć na chwilkę oderwać dzieciaki od gier komputerowych. Wszystkiego po troszeczku. Od młodych lat uczmy dzieciaki jak zagospodarować wolny czas, by służył zdrowiu i podnoszeniu kultury osobistej.

MAG

WYNIKI:

FC Buraki – Lubelacy 11:3, FC Buraki – FC Wiśnia 10:0, FC Buraki – Omega Przyjaciele 10:3, Lubelacy – FC Wisnia 8:1, Lubelacy – Omega Przyjaciele 1:7, FC Wiśna – Omega Przyjaciele 2:15.
1. FC Buraki 9 31-7
2. Omega 6 23-13
3. Lubelacy 3 12-21
4. FC Wiśnia 0 4-33

Najlepsi:

zawodnik: Kacper Tracz (FC Buraki) * strzelec: Max Sprawka (Omega Przyjaciele) – 13 goli * bramkarz: Tomek Brankiewicz (Lubelacy).

rzuty Karne:
o 1. miejsce: Oskar Jeż – Max Sprawka 2:3
o 3. miejsce: Martyna Kocot – Piotr Krysa 2:1