Burmistrz z nową pensją

To była formalność, choć nie wszyscy głosowali na tak. Radni uchwalili burmistrzowi Krasnegostawu Robertowi Kościukowi nową pensję. Włodarz miasta zarabia teraz 16 820 zł brutto miesięcznie.

Jak już informowaliśmy, radni miasta Krasnystaw na komisji planowania, gospodarki komunalnej, inwestycji i finansów doszli do porozumienia w sprawie ustalenia nowej pensji burmistrzowi Robertowi Kościukowi. Włodarz miasta, według radnych, ma zarabiać nie za dużo i nie za mało. Celem przewodniczącego rady Janusza Rzepki było ustalenie płacy dla burmistrza w połowie, między górną a dolną granicą. Z podobną inicjatywą wyszedł wiceprzewodniczący rady Marcin Wilkołazki.

Na sesji dyskusji na ten temat już nie było. Jedenastu radnych zagłosowało za uchwaleniem nowego wynagrodzenia dla burmistrza Kościuka, a trzech: Andrzej Jakubiec, Grzegorz Brodzik i Dariusz Turzyniecki wstrzymało się od głosu, podobnie zresztą, jak podczas obrad komisji.

Przypomnijmy, zasadnicza płaca burmistrza wynosi 9 500 zł. Dodatek funkcyjny ustalono na kwotę 3 000 zł, a specjalny (30 procent wynagrodzenia zasadniczego i funkcyjnego) na 3 750 zł. Kościukowi przysługuje też 6-procentowy dodatek stażowy, który wynosi 570 zł. W sumie płaca włodarza Krasnegostawu to 16 820 zł brutto miesięcznie, czyli około 12 tys. zł na rękę. (s)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here